Jízdárna Lezecká stěna Rezervace Fotogalerie Cyklistické výlety

Cyklistické výlety po okolí

Cyklistické výlety v okolí Malče

Možností cyklovýletů v okolí Malče je nesporně mnoho. Trasy uspokojí jak náročné cyklisty, tak i aktivní rekreanty. Příroda je zde krásná a zdejší cyklotrasy si každý jistě oblíbí. Blízké okolí Malče tvoří Slepičí hory a také Novohradsko.

Zde je pár příkladů, jak využít nesčetných možností okolí Malče na kole.

Trasa Malče – Zvíkov a zpět (66 km)

Trasa vede především po cyklostezkách a silnicích III.třídy, přičemž provozu se zde není třeba příliš obávat. Pojedete skrz lesy a můžete sledovat krásy okolní přírody. Trasa začíná v Malči a dále pokračuje cestami, které občas protíná některá ze zdejších malých, za to malebných, vesniček. Projedete Svatým Jánem nad Malší, Ločenicemi, minete vesnice Něchov a Todně. Čekají Vás také Nežetice a Ostrolovský Újezd. V Ostrolovském Újezdu pak doporučujeme zastávku – stával zde kdysi hrad, po kterém jsou patrny stopy zdiva a příkopu. Je zde také postavena tvrz z 16. století.

Cesta pak pokračuje do Borovan, kde je možnost výlet prodloužit o cestu do Dvorce (cca. 5 km, nachází se zde park exotických zvířat). Při velké únavě pak z Dvorce můžete pokračovat zpět do Malče nebo se dále držet programu a jet na Zvíkov a pak zpět.

 Trasa: Malče – Svatý Ján nad Malší - Malče ( 44 km)

Jedná se o cyklotrasu č. 1128 se středním stupněm obtížnosti. Cyklisté využívají zejména silnice III. tř. účelové komunikace. Trasa začíná v Malči a vede přes méně využívané silnice i nezpevněné cesty. Z Malče vyjedete do Besednice, kde cesta pokračuje směrem na Dobrkovskou Lhotku, Slavče a Chvalkov, Kondrač, Kamennou a Žumberk. V Žumberku pak doporučujeme zastávku, jelikož právě zde se nachází tvrz z poloviny 13. Století.

 Ze Žumberku se pak vydáte směrem na Klažary a Čížkrajice, odkud trasa pokračuje do Boršíkova. Zde můžete zanechat na chvilku kola a jít se projít do místního lesíka. V místním lesíku se totiž nachází studánka s křišťálovou vodou (nazývá se Suchá Olše) a ne nadarmo jsou místní obyvatelé pyšní, že ji zde mají právě oni. Dalším místem k prohlédnutí je po trase o kousek dál (přibližně 1 km) poutní kostel Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů. Jedná se o skvost českého baroka postavený na půdorysu šesticípé hvězdy.

Trasa dále pokračuje přes Trhové Sviny do Něchova, pak přes Ločenice do Svatého Jána nad Malší, který se nachází 6 km od Malče.

 

 

  
Jízdarna a lezecká stěna
Malče